Zmarnowana szansa Polaków

Polscy szczypiorniści zremisowali 25:25 z reprezentacją Serbii w meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Oznacza to, że o awansie na Igrzyska zadecydują niedzielne mecze.

Mecz rozpoczął się po myśli Serbów, którzy już na początku wyszli na trzybramkowe prowadzenie, jednak już niedługo potem Biało-Czerwoni doprowadzili do remisu. Od tej pory żadna drużyna nie uzyskała nawet dwubramkowej przewagi, aż na 23:21 bramkę strzelił, po wielu nieudanych rzutach, Marcin Lijewski. Odpowiedzią na to był strzał Nikcevica, jednak kolejne bramki Karol Bielecki oraz Krzysztof Lijewski i mielismy na koncie 25 bramek. W końcówce udało się wymusić faul w ataku Serbów i przy stanie 25:23 udało nam się oddać kolejny strzał, obroniony jednak przez Stanica. Gdy serbski bramkarz nieudanie wyrzucił piłkę na aut wydawało się, że nic nie odbierze nam zwycięstwa i kwalifikacji olimpijskiej. Faul w obronie popełnił jednak Grzegorz Tkaczyk i został wykluczony do końca meczu. Bramkę w przewadze zdobył Prodanovic, ale nadal mieliśmy bramkę przewagi i piłkę w posiadaniu. Zimną głowę jednak zdaje się stracił Bogdan Wenta, który był przygotowany do wzięcia czasu na 20 sekund przed końcem meczu, ale przy sygnalizowanej grze pasywnej na strzał zdecydował się Michał Jurecki. Piłkę bez problemu złapał Stanic, który podał do Nikcevica, a ten pokonał Szmala i doprowadził do wyrównania. Polacy zdecydowali się wycofać bramkarza i zagrać szóstką w ataku. Po przerwie faul na Rosińskim został odgwizdany zbyt późno gdyż… sędziemu wypadł gwizdek i w efekcie do wykonania został jedynie rzut wolny bezpośredni z pięcioma Serbami naprzeciw i szóstym w bramce.

Polakom do awansu wystarczy jutro remis z Hiszpanami, jednak osiągnięcie tego wyniku będzie bardzo trudne.

ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU

Polska – Serbia 25:25 (15:14)

Sędziowie: Gjeding, Hansen (Dania)

Polska: M. Jurasik (4), A. Wiśniewski (4), K. Lijewski (3), G. Tkaczyk (3), M. Jurecki (3), B. Jurecki (2), M. Jachlewski (2), K. Bielecki (2), T. Rosiński (1), M. Lijewski (1)

Serbia: I. Nikcevic (6), M. Ilic (5), R. Stojkovic (5), R. Prodanovic (3), M. Vujin (2), D. Cutura (2), Z. Sesum (1), N. Manojlovic (1)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password