Znamy mistrzów Polski w skeecie i trapie

Ostatniego dnia, rozgrywanych we Wrocławiu, Mistrzostw Polski w strzelaniu do rzutków, poznaliśmy zwycięzców w skeecie i trapie. Mistrzowskie tytuły wywalczyli zawodnicy klubu Zawisza Bydgoszcz: Jakub Werys i Jakub Trzebiński.

W przeciwieństwie do kobiecych zawodów, męska obsada walcząca o medale Mistrzostw Polski była całkiem spora. W niedzielnych zawodach skeetu wzięło udział 19 zawodników, zaś trapu – 31.

Złoty medal w skeecie wywalczył 21-letni Jakub Werys. Od początku zawodów znajdował się on w czołówce klasyfikacji. W pięciu eliminacyjnych rundach, gdzie do zdobycia było 125 punktów, Werys wystrzelał 117. To całkiem przyzwoity wynik. Patrząc na londyńskie Igrzyska, 117 punktów dawałoby miejsce w pierwszej dwudziestce zawodów. Na drugim miejscu po eliminacjach, ze 114 punktami na koncie, znajdowało się trzech zawodników. Klubowy kolega Werysa – 18-letni Adam Chmieliński oraz zawodnicy klubu Śląsk Wrocław: Piotr Chudy i Andrzej Głyda. Do finału awansowali również bracia Chodorowscy: Krzysztof (113 pkt) i Tomasz (111 pkt). Finał stał na wysokim poziomie. Kuba Werys trafił 23 rzutki na 25 możliwych, dzięki czemu utrzymał pierwsze miejsce i zdobył  tytuł mistrza Polski. O drugie miejsce, do samego końca walczyli Andrzej Głyda i Piotr Chudy, którzy zarówno w eliminacjach, jak i w finale, uzyskali identyczny wynik. O srebrnym medalu decydował „shoot off”, gdzie lepszy okazał się Głyda. Piotrowi Chudemu przypadł brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej, najlepsi okazali się zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz. W składzie Jakub Werys, Maciej Wiśniewski, Adam Chmieliński zdobyli łącznie 339 punktów i o cztery wyprzedzili strzelców z klubu Śląsk Wrocław. Trzecie miejsce zajął Wawel Kraków (306 punktów).

Jeszcze ciekawiej było w rywalizacji trapu. Zawody były bardzo wyrównane. Po eliminacjach na prowadzeniu był się Jaromir Wojtasiewicz, reprezentant klubu Bock Rawicz, który uzyskał 119 punktów. Tuż za nim, z oczkiem mniej, plasował się Jakub Trzebiński (Zawisza Bydgoszcz). Trzeci był 18-letni przedstawiciel Bocka Rawicz – Krzysztof Radzimski (117 pkt). To właśnie on w finale najdobitniej przekonał się, że psychika wiele znaczy w kwestii sportu. Młody zawodnik nie wytrzymał napięcia i rundę finałową kompletnie zepsuł. Zdołał trafić zaledwie 17 rzutków spośród 25 i zajął ostatnie, szóste miejsce w finale z łącznym wynikiem 134 pkt. Wykorzystał to bardzo doświadczony, bo 54-letni, klubowy kolega Krzysztofa Radzimskiego – Janusz Lato – który w decydującej rundzie trafiał 21 razy i wywalczył brązowy medal. Prowadzenia po eliminacjach nie utrzymał Jaromir Wojtasiewicz, który dał się wyprzedzić lepszemu w finale – Jakubowi Trzebińskiemu, który został mistrzem kraju.

Drużynowo najlepszy okazał się zespół Bocka Rawicz. Skład: Jaromir Wojtasiewicz, Leszek Koprowicz, Janusz Lato, zdecydowanie pokonał resztę drużyn. Drugi był Śląsk Wrocław, a trzeci – Zawisza Bydgoszcz.