Zwołano Nadzwyczajną Sesję MKOl

11 i 12 lipca w Lozannie odbędzie się Nadzwyczajna Sesja MKOl. Debatowana będzie na niej możliwość przyznania podczas wrześniowej Sesji w Limie praw do organizacji igrzysk w 2024 i 2028 roku Los Angeles i Paryżowi.

Debata na temat przyznania obu kandydującym miastom praw organizacji igrzysk rozgorzała po wycofaniu się ostatniego kontrkandydata, Budapesztu. Raport na temat takiej możliwości przedstawiła na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego MKOl specjalna grupa, w skład której weszli wiceprezydenci MKOl – John Coates, Juan Antonio Samaranch Jr, Ugur Erdener i Zaiqing Yu. W trakcie obrad Komitet Wykonawczy podjął jednogłośną decyzję o pozytywnym zaopiniowaniu tej propozycji podczas Nadzwyczajnej Sesji MKOl, którą zwołano na termin 11-12 lipca w Lozannie. „Mówi się, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. My mamy dwa gołębie w ręku, a na dachu nie widzę żadnego wróbla” – tak obrazowo sytuację opisał prezydent MKOl Thomas Bach.

Decyzję o sposobie procedowania w Limie podejmie całe grono członków MKOl. Głosowanie w Lozannie poprzedzone będzie debatą na ten temat.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password