Zwycięski Gasparotto

Enrico Gasparotto z zepsołu Astana wygrał kolejny wyścig zaliczany do klasyfikacji UCI Pro Tour.

Włoski reprezentant kazachskiego teamu Astana zwyciężył w jednoetapowym holenderskim klasyku Amstel Gold Race. Na "złotej trasie" Włoch miał poważną konkurencję. Na linie mety wpadł niemalże równocześnie z Jelle Vanendertem reprezentującym Belgię oraz zespół Lotto. Jako trzeci "kreskę" minął Słowak Peter Sagan z Liquigasu.

Jedynym Polakiem, któremu udało się dojechać do mety był  Maciej Paterski występujący w barwach grupy Liquigas. Polak do zwycięzcy wyścigu stracił 2 minuty 21 sekund i został sklasyfikowany na 73. pozycji. Sztuka przekroczenia linii mety nie udała się dziś Michałowi Kwiatkowskiemu z Omega Pharma – Quick Step.