Zwycięstwo Bjoergen, upadek Kowalczyk w finale

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w sprince w norweskim Drammen. Zwycięstwo odniosła Marit Bjoergen powiekszając przewagę nad Polką w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata o 40pkt. (obecnie ma 118pkt. przewagi).

W kwalifikacjach Polka była druga, a do swojej rywalki w walce o Kryształową Kulę, Marit Bjoergen, straciła zaledwie 0.29 s. W ćwierćfinale Norweżka była już o 17s szybsza, jednak miała znacznie trudniejsze rywalki i musiała znacznie mocniej pracować, natomiast Justyna mogła pozwolić sobie na luźniejszy bieg. Bjoergen biegła również w łatwiejszych warunkach, które z uwagi na opady śniegu z deszczem pogarszały się z każdą chwilą. W półfinale Polka była już tylko o 1.6s wolniejsza od Bjoergen. W decydującym biegu Kowalczyk przez długi czas była trzecia, trzymając się blisko Bjoergen i Astrid Jacobsen, jednak upadła i straciła dystans do Norweżek. Przez chwilę była przed nią jeszcze Chandra Crawford, ale Polka ją wyprzedziła zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

W ćwierćfinale nasza reprezentantka pokonała  Chandrę Crawford, Heidi Weng, Hannę Brodin, Denise Herrmann i Laurien van der Graaff, W półfinale pokonała ponownie Crawford, a także Aurore Jean, Anne Kylloenen, Nicole Fessel i Charlotte Kallę.

Wyniki sprintu w Drammen:

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 3:32.9

2. Astrid Jacobsen (Norwegia) +1.7

3. Justyna Kowalczyk (Polska) +7.5

4. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) +7.9

5. Chandra Crawford (Kanada) +13.6

6. Aurore Jean (Francja) +16.3

 

Klasyfikacja PŚ:

1. Marit Bjoergen (Nor) – 2195 pkt.

2. Justyna Kowalczyk (Pol) – 2077 pkt.

3. Therese Johaug (Nor) – 1510 pkt.

 

Klasyfikacja sprintu:

1. Kikkan Randall (USA) – 628 pkt.

2. Maiken Caspersen Falla (Nor) – 493 pkt.

3. Justyna Kowalczyk (Pol) – 487 pkt.

 

Kikkan Randall zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji sprinterskiej Pucharu Świata. Kolejne zawody PŚ odbędą się w niedzielę w Oslo. Panie powalczą na dystansie 30 km techniką klasyczną. Do zdobycia na trasie będzie aż 160 punktów (15 pkt za cztery premie czasowe). 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password