Zwycięstwo Greczynek, remis w meczu na szczycie

Za nami drugi dzień Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w piłce wodnej pań. Komplet punktów zdobyły jedynie Greczynki.

Zawodniczki z Półwyspu Bałkańskiego nie miały większych problemów z  rywalkami. Brazylijki już od pierwszych minut nie radziły sobie z dobrze dysponowanymi Greczynkami. Emocje w tym spotkani zakończyły się już po pierwszej kwarcie.

GRECJA – BRAZYLIA  23:4 (7:1, 5:1, 6:1, 5:1).   Grecja: Kouvdu,  Tsoulaka (2 gole), Melidoni, Psouni, Liosi (3), Avramidou (6), Asimaki (2), Roumpesi (5), Gerolymou (5), Manolioudaki, Antonakou, Lara, Diamantopoulou. Trener: Morfesis      Brazylia: Manuela Canetti, Cecilia Canetti, Zablith (1), Marina Canetti (1), Maia, Izabella Chiappini (1), Palaro Dias, Carvalho (1), Bahia, Vigna, Coutihno, Abla, Gomes. Trener: Roberto Chiappini.

W meczu na szczycie grupy B w którym spotkały się faworytki turnieju padł remis. Po pierwszych dwóch kwartach nic nie zapowiadało jednak takiego rozwiązania. Kanada prowadziła bowiem z Holenderkami 6:4. Trzecia kwarta to już znakomita gra Holenderek i zwycięstwo 3:1. W ostatniej odsłonie obie drużyny mocno walczyły o końcowe zwycięstwo. Skończyło się jednak remisem 4:4.

HOLANDIA – KANADA 11:11 (2:3, 2:3, 3:1, 4:4)   Holandia: Heinis, Smit (2), Mieke Cabout (4), Hakhverdian (2), Van Der Sloot (1), Stomphorst, Van Belkum, Remers (1), Sevenich (1), Vermeer, Klaassen, Hariet Cabout, Van Der Meijden. Trener: Maugeri      Kanada: Riddel, Alogbo (2), Monton, Csikos (3), Bekhazi (2), Carmen Eggens (1), Tomiuk, Perreault, Monika Eggens (1), Robinson, Campbel, Radu (2), Bredin Trener: Oaten