Zwycięstwo Polek w drużynie

W zaległym spotkaniu kwalifikacji drużynowych Mistrzostw Europy polskie tenisistki stołowe pokonały w Gdańsku Francję 3:1. Polki występują w Championship Division        (1. liga).

W pierwszym pojedynku wyszły naprzeciw siebie Natalia Partyka i Carole Grundish. Polka podobnie jak w Mińsku słabo rozpoczęła spotkanie i dość niespodziewanie przegrała pierwszego seta 6-11.    W kolejnych jednak nie dała już szans Francuzce  i zdobyła pierwszy punkt. W drugim meczu najwyżej notowana Francuzka występująca w Gdańsku Xue Li pokonała Katarzynę Grzybowską.    Polka dzielnie walczyła w pierwszym secie wygrywając go 12-10. W kolejnych trzech nie miała jednak szans z wyżej sklasyfikowaną rywalką.

Na prowadzenie Polskę wyprowadziła Magdalena Szczerkowska pokonując Alice Abbat po zaciętym, pięciosetowym pojedynku. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Polka w piątym secie prowadziła już 10-8, zmarnowała jednak szanse i dopiero za szóstą piłką meczową wygrała 16-14. Przy stanie 13-14 sama zachowała zimną krew nie pozwalając Francuzce na zwycięstwo. Decydujący punkt zdobyła nasza złota medalistka z paraolimpiady w Londynie  Natalia Partyka pokonała Chinkę grającą              w barwach Francji Xue Li  3:1.

Polki w swojej grupie po dwóch kolejkach zajmują 3. miejsce. Prowadzą Węgierki jako jedyna drużyna z kompletem zwycięstw.

Natalia Partyka – Carole Grundish 3:1 (6-11, 11-7, 11-6, 11-5)

Katarzyna Grzybowska – Xue Li  1:3 (12-10, 3-11, 4-11, 8-11)

Magdalena Szczerkowska – Alice Abbat 3:2 (14-12, 7-11, 11-7, 10-12, 16-14)

Natalia Partyka – Xue Li 3:1 (12-10, 7-11, 11-9, 11-8)