Zwycięstwo Schmida w Lahti

Norweg Jan Schmid wygrał zawody Pucharu Świata kombinatorów norweskich w fińskiej miejscowości Lahti. Na drugiej pozycji uplasował się Niemiec – Tino Edelmann , który prowadził przez dłuższą część dystansu. Trzecie miejsce zajął rodak Edelmanna – Johannes Rydzek.

 

W godzinach porannych nie udało się po raz kolejny przeprowadzić skoków do kombinacji. Zawodnicy ruszyli na trasę biegu z wynikami uzyskanymi w czwartkowej serii prowizorycznej. Na pierwszym miejscu uplasował się wówczas Norweg – Haavard Klemetsen. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Niemiec – Tino Edelmann i Austriak – Wilhelm Denifl. Piąte miejsce po skokach zajmował drugi w klasyfikacji łącznej Watabe (Japonia). Lider PŚ spisał się kiepsko na skoczni i przed biegiem był dopiero 24. 

 

W biegu od początku bardzo mocne tempo narzucił Tino Edelmann. Systematycznie powiększał przewagę nad goniącą go grupą. Na niespełna kilometr przed metą słabnącego Niemca wyprzedził Norweg – Jan Schmid. Było to drugie zwycięstwo kombinatora ze Skandynawii w tym sezonie. Na drugim miejscu uplasował się Tino edelmann, a na trzecim jego rodak – Johannes Rydzek. Akito Watabe został sklasyfikowany na 8. miejscu, a lider PŚ Lamy – Chappuis był dopiero 18. Francuz utrzymał prowadzenie w punktacji generalnej i jest już bliski wywalczenia Pucharu Świata. Za tydzień odbędą się ostatnie zawody w tym sezonie. Kombinatorzy powalczą na trasach w Oslo.

 

Wyniki kombinacji w Lahti:

1. Jan Schmid (Nor) – 23:43,4

2. Tino Edelmann (Ger) + 4,3

3. Johannes Rydzek (Ger) + 5,2

4. Bjoern Kircheisen (Ger) + 12,8

5. Haavard Kleemetsen (Nor) + 16,1

6. Magnus H.-Moan (Nor) + 16,4

 

Klasyfikacja łączna Pucharu Świata:

1. Jason Lamy-Chappuis (Fra) – 1266 pkt.

2. Akito Watabe (Jpn) – 1102 pkt.

3. Mikko Kokslien (Nor) – 901 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password